Nagyon jó, ha ez a kérdés felmerül benned.
Nem hiszem, hogy titkot leplezek le, ha azt írom, a felkészítésnek vannak költségei. Csak az nem mindegy, hogy mennyi. Nyilvánvaló, hogy a jó állapotú lakásokba kevesebbet kell befektetni, így nem is kérdés, hogy ezek a lakások a legalkalmasabbak a Home Staging-re. Ugyanis a felkészítés első fázisa pont ez: megállapítani, hogy mennyi a maximálisan a lakásra költhető pénz, ami aztán megtérül a tényleges eladáskor.
A kevésbé jó, vagy rossz állapotban lévő lakásokat olyan áron lehet csak jól eladható állapotba hozni, ami biztosan nem térül meg a folyamat végén, így a Home Staging ezen ingatlanok esetén nem javasolt.
Számít a ház kora?
Nem. 50-100 éves, polgári házakban is lehetnek olyan jó állapotú lakások, amiknél megtérül a belefektetett idő, pénz és energia. Ugyanez sajnos fordítva is igaz.
Mi az, ami számít?
Gyakorlatilag minden – bejárati ajtó, nyílászárók, beltéri ajtók, falak, burkolat. Ezek hibátlan állapota alapvető fontosságú (ehhez az állapothoz segít közel kerülni az előző cikkem). Azonban a két legfontosabb a konyha és a fürdőszoba, mert ezek állandó részei a lakásnak, nem olyanok, mint egy kanapé, vagy étkezőasztal. Úgyhogy a burkolatok, a mosdószekrény, a kád/zuhanyzó, a konyhabútor és a beépített konyhagépek állapotának a legjobbnak kell lenniük.
Ha a felületek a semlegeshez közeliek – színükben (fehér, krém, szürke) és stílusukban egyaránt, a legjobb alapot adják a felkészítéshez.
Ha tervezed, hogy Home Stager-t hívsz eladó (székesfehérvári vagy környékbeli) lakásodhoz, ma éjfélig van számodra egy ajánlatom! Gyere át a fb-oldalra, tippelj, mi lehet a helyes válasz a kérdésre és várj holnap estig – akkor lesz a sorsolás!
Szép otthont! :)
Ildikó
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: