Még jó, hogy eszembe jutott, hogy megmutassam az alaprajzon is, hogy milyen változáson megy át a ház – végülis jobb későn, mint soha… 🙂
Először mutatom az eredeti alaprajznak azt a részét, ami a falbontás-építésben érintett:
Nyíllal jelöltem az eredeti bejáratot a házba. Ezután következett egy két részre osztott előszoba, ami maga is két részre osztotta a házat: az egyik oldalán a gyerekszoba és a dolgozó, a másik oldalán (ez most nem látszik) a nappali-étkező-konyha-háló-fürdőszoba. Ezzel annyi probléma volt csak, hogy a garázsból, valamint a bejárati ajtón át bejutva az előszobába, főleg ősztől-tavaszig sok sarat hordtunk be, amit aztán sikeresen széthordtunk papucsban a szobákba és a nappaliba. Így mindig mindenhol “sercegett” a talaj a lábunk alatt.
Két másik problémát már mutattam korábban, ezeket ide és ide kattintva megnézhetitek újra.
Az pedig szinte részletkérdés, hogy gyerekszobának kicsinek ítéltem meg a rendelkezésre álló félszobát. A nappali folyton tele volt pakolva a gyerekjátékokkal, rajztáblával, kis asztallal, kis székekkel.
A jelenleg folyó munkálatoknak az alábbi terv adta az alapot:
A gondolatmenet a következő: ha a garázs helyére átrakjuk az előszobát, a bejárattal együtt, akkor megszűnik a sercegős problémánk. Így jelentőségét veszíti a folyosószerű előszoba, az egyik félszoba (a korábbi dolgozó) pedig egy kis bontás-építéssel megnagyobbítható. Tehát a nagy alapterületű gyerekszoba is kipipálva. És így a rend is garantált a nappaliban. Nem utolsó sorban pedig a korábbi bejegyzésekben mutatott tervezési problémáknak is elejét vehetjük.
Tehát így most lesz egy, a lakótértől jól elszeparált előszoba vendég-mellékhelyiséggel, és lesz egy könnyebben tisztán tartható lakótér.
Szóval a végeredmény: win-win! 🙂
Folyt. köv!
Szép otthont! :)
Ildikó
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: